5 טעויות נפוצות בהאכלת גורים שעלולות לפגוע בבריאותם

האם אתה מאכיל את הגור שלך נכון? למרות הכוונות הטובות ביותר, בעלי כלבים חדשים רבים עושים טעויות כשזה מגיע להאכלת חבריהם הפרוותיים. לטעויות הנפוצות הללו יכולות להיות השלכות חמורות על בריאות הגור שלהם. הפוסט בבלוג שלנו יעמיק בחמש מהטעויות הנפוצות הללו, ויספק לך את הידע שאתה צריך כדי להבטיח שהגור שלך יגדל חזק ובריא.

האם הגור שלך מקבל את הרכיבים התזונתיים הנכונים?

הבטחה שהגור שלך יקבל את הרכיבים התזונתיים הנכונים היא חיונית לבריאותו ולהתפתחותו הכללית. לגורים יש דרישות תזונתיות ספציפיות השונות מכלבים בוגרים. ולכן, חיוני לספק להם תזונה מאוזנת המותאמת לצרכיהם. חלבון, שומנים, פחמימות, ויטמינים ומינרלים חיוניים לגור שגדל. ללא הרכיבים התזונתיים הנכונים, הגור שלך עלול לחוות גדילה עצורה, מערכת חיסון מוחלשת ובעיות בריאותיות אחרות.

להאכיל את הגור שלך בתזונה חסרת חומרים מזינים מתאימים יכולה להיות השפעות ארוכות טווח על בריאותו. הקפידו לבחור מזון לגורים איכותי המותאם במיוחד לגילם ולגודלם. התייעץ עם הווטרינר שלך כדי לקבוע את תוכנית הדיאטה הטובה ביותר עבור חברך הפרוותי. זכור, מה שהגור שלך אוכל עכשיו ישפיע על בריאותו בעתיד. תן להם את ההתחלה הטובה ביותר בחיים על ידי מתן הרכיבים התזונתיים הדרושים להם כדי לשגשג.

כמה זה יותר מדי? האם אתה מאכיל יתר על המידה את הגור שלך?

האכלת הגור שלך במזון רב מדי עלולה להוביל להשמנה ולמגוון בעיות בריאותיות. חשוב לעקוב אחר הנחיות ההאכלה המופיעות על אריזת המזון לגורים או שהומלצו על ידי הווטרינר שלך. האכלת יתר עלולה להפעיל עומס מיותר על העצמות והמפרקים המתפתחים של הגור שלך, ולהוביל לבעיות שרירים ושלד בשלב מאוחר יותר בחיים. בנוסף, השמנת יתר אצל גורים עלולה להגביר את הסיכון למצבים בריאותיים אחרים כגון סוכרת ומחלות לב.

מעקב אחר מצב הגוף של הגור שלך והתאמת צריכת המזון שלו בהתאם הוא המפתח למניעת האכלת יתר. זכור כי כל גור הוא ייחודי ועשויים להיות לו צרכים קלוריות שונים בהתבסס על הגודל, הגזע ורמת הפעילות שלו. הימנע מלהיכנע לאותן עיניים של הכלב המתחננות לפינוקים נוספים. שכן, פינוקים וחטיפים מוגזמים עלולים לתרום להאכלת יתר. קבע לוח הזמנים של האכלה ודבק בו כדי לעזור לווסת את צריכת המזון של הגור שלך ולמנוע האכלת יתר. על ידי תשומת לב לכמה אתה מאכיל את הגור שלך, אתה יכול להבטיח שהוא ישמור על משקל בריא ועל רווחה כללית.

להזמנת אוכל לגורים במשלוח עד הבית >>>

האם ידעת? האכלת הגור שלך במזון אנושי עלולה להיות מזיקה

האכלת הגור שלך במזון אנושי אולי נראה לא מזיק, אבל זה יכול למעשה להזיק לבריאותו. למרות שזה עשוי להיות מפתה לחלוק את הארוחה שלך עם חברך הפרוותי, מזונות אנושיים מסוימים יכולים להיות רעילים לגורים ולהוביל לבעיות בריאותיות חמורות. חשוב להיות מודעים לסכנות הפוטנציאליות הקשורות בהאכלת הגור שלך במזון אנושי כדי להבטיח את שלומו.

 • מזונות רעילים: מזונות אנושיים נפוצים רבים רעילים לגורים, כולל שוקולד, ענבים, בצל, שום ואגוזים מסוימים.
  מזונות אלו עלולים לגרום לבעיות במערכת העיכול, לרעילות ואפילו לנזק לאיברים בגורים.
  כדי לשמור על בטיחות הגור שלך, עדיף להקפיד על תזונה מאוזנת של מזון לגורים באיכות גבוהה שנוסחה במיוחד לצרכיו התזונתיים.
 • חוסר איזון תזונתי: מזון לבני אדם אינו מנוסח כדי לענות על הדרישות התזונתיות הספציפיות של גורים.
  האכלת שאריות הגור מהצלחת שלך עלולה לגרום לחוסר איזון תזונתי, מה שיוביל לחוסרים או עודף של חומרים מזינים מסוימים.
  זה יכול להשפיע על הצמיחה וההתפתחות של הגור שלך, כמו גם על בריאותו ורווחתו הכללית.

בקרו באתר https://www.petnet.co.il/ ותהנו ממגוון רחב של מוצרים לגידול גורים >>>

התזמון הוא הכל: האם אתה מאכיל את הגור שלך בזמנים הנכונים?

האכלת הגור שלך בזמנים הנכונים היא קריטית לבריאותו ולרווחתו. גורים, כמו כל בעלי החיים, משגשגים בשגרה ובעקביות בכל הנוגע לזמני הארוחות. קביעת לוח הזמנים קבוע של האכלה עוזרת לווסת את חילוף החומרים, העיכול ורמות האנרגיה שלהם לאורך היום. חשוב להאכיל את הגור בזמנים עקביים בכל יום כדי למנוע בעיות עיכול ולשמור על בריאותו הכללית.

 1. גורים בדרך כלל זקוקים לארוחות תכופות יותר מכלבים בוגרים בשל רמות האנרגיה הגבוהות והצמיחה המהירה שלהם.
  רוב הווטרינרים ממליצים להאכיל גורים שלוש עד ארבע פעמים ביום כדי להבטיח שהם מקבלים כמות נאותה של חומרים מזינים וקלוריות כדי לתמוך בהתפתחותם.
  על ידי חלוקה שווה של הארוחות לאורך היום, תוכל לסייע במניעת תנודות ברמות הסוכר בדם ולשמור על הגור שלך מרוצה ומלא אנרגיה.
 2. הימנע מהאכלה חופשית או השארת מזון בחוץ כדי שהגור שלך יוכל ״לדגור״ עליו במהלך היום. זה יכול להוביל לאכילת יתר, השמנת יתר ובעיות התנהגותיות.
  במקום זאת, הציעו מנות מדודות של מזון בזמני ארוחה ספציפיים וקח כל מזון שלא נאכל לאחר תקופה מסוימת כדי למנוע קלקול.
  על ידי מעקב אחר צריכת המזון של הגור שלך והאכלתו במועדים ייעודיים, תוכל לבסס שגרת אכילה בריאה המקדמת צמיחה ועיכול נכונים.

לסיכום

גיל הגור הקטן היא תקופה מרגשת, אבל זו גם תקופה קריטית להתפתחות הכלב שלך. תזונה בריאה יכולה לסדר את הגור שלך לחיים של בריאות טובה. אבל, על ידי ביצוע כמה טעויות נפוצות, אתה עלול להעמיד את הגור שלך בסיכון בטעות.

על ידי הבנת שגיאות ההאכלה הנפוצות הללו וללמוד כיצד להימנע מהן, אתה יכול להבטיח שהגור שלך יקבל את התזונה שהוא צריך כדי לגדול לכלב בוגר בריא ומאושר.

פוסטים אחרונים

הירשם לניוזלטר שלנו

דילוג לתוכן