קומיקס

קומיקס קיים מאז סוף המאה ה -19, אך רק בתקופת השפל הפופולריות של עיתונים וקריקטורות הפכה לתעשייה משמעותית. תקופת הברונזה סימנה את הסגנון המציאותי יותר של קומיקס, כאשר האמנים המזדקנים שיצרו את גיבורי העל בספרי קומיקס בשנות השלושים והארבעים הוחלפו בדור צעיר יותר של אמנים, כולל אמנים כמו רוברט א. הווארד, פרנק פרייטה וג'ון רומיטה. ג'וניור, DC ומארוולס, שהציגו את הדמויות הנשיות הראשונות שלהם והבינו את הרוב המכריע של גיבורי העל שלהם כגברים קווקזים.

הם הגיבו בהקמת איגוד מגזין הקומיקס של אמריקה, שהכניס קוד צנזורה לשיפוץ יסודי של תכני קומיקס לשנים הבאות. למרות שרשות קוד הקומיקס שלטה רשמית במו"לים, רוב המו"לים סירבו לשמור על קומיקס עם החותם, ורוב המוציאים לאור כן.

אבל זה לא הספיק לחלק מהמבקרים

וביקורת ציבורית זו אף הובילה לשריפת קומיקס בציבור. קבוצות נוער התכנסו להיפטר מהקומיקס על ידי רכישת קומיקס באזוריהן כדי לשרוף אותם. ההשפעה של הדיונים בסנאט הביא להחמרת ענף הקומיקס, אך זה לא הספיק.

בשנת 1948 הוקמה איגוד הוצאות לאור של מגזינים קומיקס (ACMP) בכדי לרסן את הביקורת הציבורית

גיינס שינה את השם לחברת Entertaining Comics והפך כמה מגדולי הקומיקס במאה ה -20. הקומיקס והספרים הבאים כללו את סופרמן, באטמן, ספיידרמן, וונדר וומן ורבים אחרים.

זה כלל גם דמויות כמו קפטן אמריקה, קפטן מארוול, סופרמן, וונדר וומן, באטמן, ספיידרמן ורבים אחרים.

הספרייה רכשה גם אוסף קטן של כותרים זרים

אשר, עם זאת, כולל 12,000 כותרים בסך הכל יותר מ -140,000 מהדורות. הספרייה רוכשת קומיקס עדכני, המתפרסם או מופץ כמעט אך ורק בזכויות יוצרים. האוספים מורכבים בעיקר ממהדורות מקוריות וכוללים כותרות קומיקס מוקדמות נבחרות, כרכים קשיחים ואוספים אחרים של מו"לים – קומיקס שהוגש. ספרי קומיקס מחתרתיים (מומלצים לקוראים בוגרים), שיצאו לאור בשנות השבעים והשמונים, מכילים בעיקר מהדורות בודדות של כותרים אלה.

המחלקה לפרסומים סדרתיים וממשלתיים מקבלת קומיקסים נבחרים ממוציאים לאור שונים, כולל מארוול, די.סי, מארוול קומיקס ו- DC קומיקס. המחלקה משיגה גם משאבים אלקטרוניים רלוונטיים ברגע שהם זמינים, למשל מהספרייה הלאומית של יפן.

כדי להמשיך ולדבר על ההשלכות האתיות של קומיקס, אנו יכולים לקרוא שוב ושוב ולראות שחוק וסדר גוברים תמיד. רבים מהם עוסקים בניצחון הרוע ובביצוע הפשע המושלם.

כפי שהדגשתי בהצהרות קודמות, קריאת כתבי עת לא מחמירה את זה. ברגע שילד מגיע לגיל רגישות הקומיקס, נקבעת אישיותו הבסיסית של הילד.

ברצוני לציין ספר קומיקס שזיהיתי כמזיק במיוחד להתפתחות האתית של ילדים

והם קומיקס של סופרמן. סופרמן נוצר על ידי ג'רי סיגל וג'ו שוסטר והוא ככל הנראה דמות הקומיקס המפורסמת ביותר עד כה. ההצלחה של סופרמן הולידה מספר ספין-אופים ויצרה דור חדש לגמרי של דמויות, כמו הפנס הירוק והחץ הירוק. הסיפורים המודעים חברתית הלכו והתרבו והם נלחמו נגד גזענות, זיהום ואי צדק חברתי.

ורטהם העלה כי סופרמן מייצג אידיאלים פשיסטיים

באטמן ורובין קידמו אורח חיים הומוסקסואלי, וונדר וומן הייתה אישה לסבית עם קיבוע לשעבוד. הצלבני המוסרי טען כי קומיקס משחית את הנוער, פוגע ביכולתם לקרוא ולהעריך אמנות ואף הפך אותם לפושעים.

המדע של ורטהם התבסס על הרגלים של מתבגרים פגיעים, לא היו קבוצות בקרה וההרגלים של קוראי קומיקס בוגרים לא נלקחו בחשבון. כמעט בן לילה הוליד קומיקס דור חדש של צעירים, שרבים מהם מעולם לא קראו קומיקס.

לאחר שנמחקו כותרות אימה, פשע ורומנטיקה שהפרו את הקוד, הוצאות הספרים של קומיקס החלו לפרסם קומיקס המציג גיבורי על מתקופת הזהב. כמה קומיקסים המבוססים על סופרמן, באטמן או וונדר וומן, לעומת זאת, היו מוגבלים בתקופה זו.

באמצע שנות החמישים, פער מלא בקומיקס שכלל סיפורי מדע בדיוני, פנטזיה, אימה ואהבה וסיפורי אימה. מדע בדיוני ומערבונים – קומיקס לפי נושא היה סגנון סיפור חדש – סיפרו סיפורים שהחלו להופיע.

בשומריו של אלן מור, שם העולם השפיל מבט אל גיבורי העל האדירים, שררו סיפורים אפלים ופסימיים. הקוראים היו עדים לכך שבאטמן נפצע אנושות, גרינט לנטרן האל ג'ורדן ובטמן בן 55 הפורש מפשע שנלחם בטרור על פושעי העיר גות'אם.

ד"ר ורטהם היה הראשון שעמד על דוכן העדים שחזר על טענתו החוזרת היטב כי קומיקס

הוא גורם ישיר לפשע נעורים. מרגע שאמר זאת, הסביר: "היינו מהמו"לים הראשונים בארצות הברית שפרסמו קומיקס אימה. למרות שקומיקס קשור בעיקר לקוראים צעירים, הם גם הוחלפו על ידי החומר המודפס שנכנס להיסטוריה צבאית במהלך העולם המלחמה השנייה.

פוסטים אחרונים

הירשם לניוזלטר שלנו

דילוג לתוכן