הרומן הראשון שלי, שמתפרסם היום, התחיל בזמן שעבדתי כעורך, ואני חייב לעבודה זו שהוא נתן לי את האומץ והכלים לכתוב ספר. אני סופר שהוא גם סופר רב מכר וחבר ברשימת רבי המכר של הניו יורק טיימס.

אם עבודתך מתקבלת לפרסום

עליך להיות מוכן לעשות יותר עבודות על כתב היד שלך על סמך הצעות העורך. אם ברצונך להוציא לאור את ספרך בהוצאת ספרים מובילה, עליך למצוא סוכן ספרותי שיכול להציע במיומנות זיווגים בין מחברים לעורכי ולסייע למחברים להיכנס לדלת. תשכח מפרסום סיפוריך, שיריך ומאמריך במגזינים ספרותיים; אם היית רוצה לפרסם את ספריך בבתי ההוצאה העליונים היית צריך לשלוח את הטקסטים שלך לעורך.

להלן מספר שיטות אחרות בהן תוכל להשתמש

כדי למצוא עורך המתאים לסגנון הכתיבה שלך. מי שמעוניין לכתוב לספרי ילדים ומגזינים או ספרים למבוגרים צעירים בכלל צריך לעסוק בעצמאים. במקומות מסוימים הם יכולים לשכור פריל עורכים או מפרסמים עבודות עבורך, אך לא כולם עושים זאת.

מחברים מלאי תקווה שרוצים להגיע למחברים שפורסמו צריכים לזכור שלא כל הסוכנים הספרותיים ייקחו על עצמם משימות עריכה עבור כל לקוחותיהם

חלק ניכר מתהליך העריכה מתרחש כאשר סוכן ספרות סוקר את כתב היד. לדוגמה, מחבר יכול לקחת את כתב היד שלו לחנות ספרים מקומית או מוכר ספרים לפני שהוא פונה לסוכן ספרותי.

אפילו מחברים שמקבלים הדרכה עריכה ממו"ל לפעמים הולכים צעד נוסף על מנת להשיג הצעות עריכה נוספות

לאחר העתקת הספר ועריכתו והמחבר ענה על כל השאלות שמעתיק עשוי להעלות, הוא נשלח במשפט ההופך את כתב הכתיבה לכתב יד. אז המחבר יכול לחפש עורך, לשלוח לו דפים מספרו ולבקש דגימה. בשלב זה המו"ל שכר עורך שיבדוק את הדקדוק, האיות, הדקדוק והפיסוק של הספר, כמו גם היבטים אחרים של הטקסט. על המחבר להחליט האם נדרש סוג מסוים של עריכה או לא, ואם כן, כמה.

עריכות העתקה שבוצעו בכתב יד הן בדרך כלל פחות יקרות מהעריכות המשמעותיות שנעשו בכתב היד

אך עריכה משמעותית היא בעלת ערך מיוחד לטיוטות ראשוניות. אם אתם מחפשים סוקר שיעזור ללטש את הגופן ולחדד את כתב היד לפני פרסום זה, תהליך עריכת דוגמה בחינם הוא דרך נהדרת להבטיח שתעסיקו את הסוקר הנכון לפני שתחליטו על מה אתם משלמים. עבור מחברים מתחילים ואנשים שאינם מעורבים בתהליך הפרסום, אנו יכולים לספר לך כיצד פועלות הגשות ספרים. לאחר שסיימתם את ספרכם וכבר ביצעתם סקירת כתבי יד ועבודת מערכת אחרת ותרגישו מוכנים להגיש לסוכן ספרותי או להוצאה לאור, כדאי לכם לשקול שירות הגשה. כמו בכל הוצאת ספרים, זה חלק מתפקיד העורך להיפגש עם סוכנים ספרותיים המייצגים פרויקטים המתאימים לאינטרסים שלהם. סוכנים, מו"לים ואפילו מחברים שפורסמו בעצמם פונים לרוב למוציאים לאור עצמי ולמחברים אחרים שאינם מסורתיים.

עורכי עותקים, המכונים גם "עורכי שורות", בדרך כלל מסתכלים על כל דבר, החל מעובדות ועד דקדוק ועיצוב. מכונת ההעתקה עומדת במוקד, אך מכונות ההעתקה אחראיות גם להיבטים אחרים בספר, כגון דקדוק, איות, פיסוק ואיות.

צוות עורכי ספרות חזק

הוא חיוני להצלחתו של ספר, החל מעורכי פיתוח הנותנים ייעוץ בנוגע למבנה ההיסטוריה ועד מכונות צילום ומגיהים המשפרים את מכניקת העבודה. בין אם אתה מזמין עורך ובין אם שוכר אחד ממו"ל מסורתי, האחריות היא להביא את כתב היד לרמה הגבוהה ביותר שיכולה להיות לפני שהוא מופץ.

אם הספר שאתה כותב חשוב לך, אז אתה צריך להיות מוכן לעורך, אבל להבין שאתה לא יכול לעשות הכל. עורך שרוצה לסובב את הספר שלך כדי לספר את סיפורו שלו או לשנות את החזון שלך לפרויקט אינו העורך המתאים עבורך.

אם ברצונך להוציא לאור את ספרך

חפש הדרכה מערכתית של מומחה או חפש אחר מה שמגיע מסוכן ספרותי. אם הספר נמצא בחוזה, העורך המוזמן עשוי להיות מוכן לעשות עבודה רבה על כתב היד, אך תיקון לפני הגשת העבודה אינו מחליף את עבודתו של עורך פנימי. הצעות שתקבל ממבקר עצמאי יכולות להפוך את הספרים שלך לאטרקטיביים יותר עבור הקוראים והמו"לים. עורך עצמאי טוב יספק לך תהליך עריכה לדוגמא בחינם ממחבר אחר, כך שתוכל לראות כיצד כותבים באיכות גבוהה עובדים ולהחליט אם ברצונך לשכור אותם להשלמת כתב היד שלך.