פסיכולוגים, סוציולוגים ואפידמולוגים תרמו רבות להבנה כיצד תהליכים חברתיים משפיעים על תהליכים פיזיולוגיים המסבירים את הקשר בין קשרים חברתיים לבריאות. לדוגמא, מחסור חברתי, כמו מחסור במזון, מים וסחורות חיוניות אחרות, נקשר למגוון בעיות בריאותיות, החל ממחלות לב וסוכרת וכלה בסרטן והשמנת יתר. למרות עדויות אלה למחסור חברתי קיצוני, כמה מדענים חברתיים הרחיקו לכת עד כדי כך שההשפעות של מחסור על התגובה הפיזיולוגית של גוף האדם ללחץ חברתי נמשכות גם ללא מחסור פיזי.

בשני המחקרים שהוזכרו לעיל

החוקרים גילו כי שימוש בקנאביס קשור לאורגזמה משופרת: אלו שהשתמשו בקנאביס קיימו יחסי מין בתדירות גבוהה יותר מאלו שלא עשו זאת, והיה מתאם ברור. בהתבסס על מחקרים אלה, החוקרים הגיעו למסקנה כי CBD יעיל לניהול כאב כללי.

מחקרים

כולל Dyads, הראו שאנשים באותה מערכת יחסים חווים ולעתים קרובות מדווחים על מערכות היחסים שלהם בדרכים שונות מאוד. מחקרים מראים שוב ושוב כי אנשים במערכות יחסים עם מספר בני זוג (כלומר זוגות) נוטים יותר למות מאשר אנשים ללא מעורבות גדולה יותר.
כדי לקרוא עוד אודות סיכומים לבגרות מומלץ לבדוק כאן: quicklearn.co.il

מחקר זה בחן מקרי מוות בבני אדם הקשורים למחלות לב וריאות באזור שנפגע מנגיף EAB

המחקר היה אקראי ומבוקר ולכן לא לקח בחשבון את ההשפעות של גורמים אחרים כמו גיל, מין, גזע, מוצא אתני או השכלה. המחקר, שהחל בשנת 1948, כלל 1,000 גברים ונשים בגילאי 18 עד 65 המתגוררים בפרמינגהם, מסצ'וסטס. עם זאת, 17 נבדקים נשרו עקב בעיות בריאות, בעיקר מחלות לב, סרטן, סוכרת, התקף לב ושבץ מוחי.

השימוש המלא בסקר הפוטנציאלי יכול היה לשפוך אור רב יותר על התהליכים החברתיים הקשורים לשמירה על תועלת בקשרים חברתיים לאורך החיים

בנוסף, שיקולים מתודולוגיים, כולל ניתוח אורך מקביל, יועילו למחקר עתידי. עלינו לבדוק האם נוכחותם של מבוגרים מבודדים חברתית או משולבת חברתית בקבוצת פרמינגהם מסבירה את היחסים.

התוכנית ללימודי גבולות הינה חלק מהמשרד להגירה ואכיפה של המחלקה לביטחון פנים. קרא גם את הפרק על תוכנית לימודי הגבול, שפורסם בכתב העת Journal of Development Human, שכותרתו "Putting the Local in Global Education", בו אנו מציגים את ממצאינו.

מלגת לימודים הומאניים (HSF) נועדה לתמוך בסטודנטים שנרשמים או מתכננים להירשם לתוכנית דוקטורט במשרה מלאה

הזוכה יירשם כסטודנט לתואר שלישי במשרה מלאה בשנת הלימודים 2021 – 2022. על המלומדים לספק הוכחה לרישום במשרה מלאה בתחילת סמסטר הסתיו של כל שנת לימודים. עליהם להיות בעלי כתב עת שנבדק על ידי עמיתים ולהגיש חיבור בכנס מדעי. סטודנטים שנרשמו לתכנית בסיסית או בוגרת בתחומי התפתחות האדם, זכויות אדם או רווחת בעלי חיים מוזמנים להגיש מועמדות.

תחומי לימוד מוסמכים הם התפתחות האדם

זכויות אדם, רווחת בעלי חיים, צדק חברתי וזכויות בעלי חיים. עמיתים ללימודים הומניים זוכים לתמיכה כספית וקשורים לרשת אקדמאים המקדמים רעיונות ליברלים קלאסיים באקדמיה. IHS נתמך על ידי המכונים הלאומיים לבריאות (NIH) ומשרד החקלאות האמריקני (USDA).

נערכו מחקרים רבים המתמקדים בשינויים בדם

אך לא נערכו השפעות ארוכות טווח שנבדקו על ידי אלכוהול על מחלות לב וכלי דם. אך רבים ממחקרים אלה נערכו בקבוצות קטנות של אנשים ובחנו רק את ההשפעות על לחץ הדם, הכולסטרול, הסוכר בדם וסוכר בדם.

מחקרים קודמים של ניסויים קליניים ב- Sativex לא אישרו את קיומם של בעיות הגברה או אופוריה בעת הניתוח

אך פחות מחקרים נערכו בהקשר טיפולי. ההשפעות הקוגניטיביות של קנאביס נבדקו ו -4 מתוך 5 בדיקות לא הראו הבדל משמעותי (Rog et al., 2005). סקירת ההשפעות של מריחואנה ותרופות אחרות על התפקוד הקוגניטיבי מראה על הבדלים משמעותיים בין קנאביס ואלכוהול ביכולת הקוגניטיבית וביצועים הקוגניטיביים, אך פחות ממחצית המחקרים מתקיימים בהקשרים טיפוליים.

רוב המחקרים על קשרים חברתיים ובריאות משתמשים בנתונים ברמה האישית באמצעות סקרים שאוספים בדרך כלל מידע מבני הבית

סוג זה של מחקר נחוץ לזיהוי מנגנוני ההסבר המקשרים קשרים חברתיים לתוצאות בריאותיות של קבוצות חברתיות. מאות מחקרים הראו יתרונות (ראו סקירה של אומברסון, קרוסנו ורשק, 2010), ורבים ממחקרים אלה מספקים עדות לכך שקשרים חברתיים משפיעים על בריאות והתנהגות.

בהשוואה לאנשים שלא שתו קפה

ניתוח זה הראה כי הסיכון לאי ספיקת לב ירד ב-5-12% לאחר שתיית כוס קפה אחת. עם זאת, מחקר מעקב פרוספקטיבי של 1,000 שותי קפה בארצות הברית לא מצא קשר בין צריכת קפה לסיכון מוגבר להתקף לב המופיע אצל שותים מתונים. במחקרים הפרוספקטיביים הבאים, השימוש בכוס קפה לפחות פעם בשבוע לא היה קשור לעלייה בסיכון, אלא רק להפחתה קלה בסיכון למחלות לב וכלי דם (איור 1).